عایق پارچه ای چیست؟

عایق پارچه ای چیست؟


عايق پارچه اي چيست؟

در مورد اهداف استفاده از لايه پارچه اي زير شينگل ميتوان به اجراي يک لايه جامع جهت حفاظت از سقف خود اشاره کرد.بعضي مواقع تحت عنوان عايق آببندي،پارچه زير شينگل و يا عايق شينگل معرفي ميشود که يک لايه محافظ مابين زير سازي و پوشش سقف قرار ميگيرد. عايق هاي پارچه اي اساسا بر دو نوع مواد طبيعي ( مانند سلولز چوب) و يا مصنوعي ( مانند فايبر گلاس يا پلي استر ) ساخته ميشوند که به وسيله عواملي ضد آب ميشود و آب را دفع ميکند ولي در عين حال اجازه ميدهد تا هوا در لايه هاي زيرين سقف در جريان باشد و سازه نفس بکشد.

 

شینگل - عایق شینگل - shingle under lyment - عایق پارچه ای چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

چرا از عايق پارچه اي زير شينگل استفاده ميشود؟

کارشناسان کشف کرده اند که اضافه کردن يک لايه حفاظتي بين کف زيرسازي( که ميتواند لايه اي از چوب که تيرچه هاي خود را پوشش ميدهد باشد) وشينگل ميتواند به ايجاد يک سقف با عمر طولاني تر کمک کند.در واقع تعدادي دلايل وجود دارد که نه تنها سقف شمارا محافظت ميکند بلکه دليلي براي حفاظت از محل اقامت شما نيز ميباشد.براي مثال:

1-مانع نفوذ آب به سطح زیرسازی میشود

دربعضی مواقع باران و برف میتوانند به زیر شینگل شما نفوذ کنند و سقف و سازه شما را در خطر قرار دهند. این لایه میتواند اطمینان شما را در مورد نشت آب به زیر سقف در هر صورت جلب کند.

2-باعث حفاظت در برار یخ زدگی میشود

در آب و هوای سردسیر یکی از علل شایع در مورد رسوخ آب به لایه های زیرین ایجاد یخ زدگی در سطح شینگل و همزمان با گرم شدن زیر آن که از سمت خانه میباشد باعث ذوب شدن تدریجی یخ و نفوذ آب به زیرسازی می شود.

شینگل - عایق شینگل - shingle under lyment - عایق پارچه ای چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-به عنوان یک لایه ی محافظ در هنگام انجام پروژه

 

4-یکنواختی سطح سقف شینگل را بهبود میبخشد
از آنجایی که سطح سقف اجرا شده به دلایل مختلفی مانند وجود لبه های تخته osb که باعث اثر قاب عکسی میشود میتواند یکنواخت و مسطح نباشد در این هنگام یک لایه عایق پارچه ای میتواند یک سطح صاف و یکنواخت در بستر سقف شما ایجاد نماید و شینگل را روی آن اجرا کرد.

5-وزن بسیار پایین

در مقابل انواع عایق های سقفی مانند ایزوگام ، قیر و …. عایق پارچه ای دارای وزن بسیار پایینی میباشد (حدودا 26برابر سبکتر). طبق استاندارد های جهانی میزان وزن مناسب در سطح سازه های سقف دارای 2 مقدار میباشد:
15 پوند در 100فوت مربع در پروژه های سبک و 30 پوند در 100 فوت مربع در پروژه های سنگینتر.


تماس باما:

تلفن                                                   02128422510

.                                                        02126567025

تلفکس                                               02126549733

شبکه های اجتماعی


                

عایق پارچه ای چیست؟